Zielony Domek – nie przegap w Krakowie!

Czy znacie pewne miejsce, które koniecznie musicie odwiedzić przy okazji spaceru po Krakowskim rynku? Miejsce, gdzie możecie usiąść, odpocząć, pogadać z innymi rodzicami, a wasze dzieci pobawią się z innymi dzieciakami? Jeśli jeszcze nie, przedstawiam wam cudowny Zielony Domek.

A cóż to takiego? A, to miejsce spotkań rodziców i zabaw dla dzieci do lat 3. Prowadzone przez Fundację Promyk, zgodnie z ideą Zielonego Domu, założonego przez francuską psychoterapeutkę Françoise Dolto. Uważała ona, że matki zamknięte z dziećmi w domu to nie jest najlepszy pomysł ani dla jednych ani dla drugich. Te pierwsze potrzebują rozmowy z kimś dorosłym, a te drugie przyjaznego i bogatego środowiska, gdzie nauczą się bezpiecznie odcinać pępowinę. Kto się z tym zgadza, ręka w górę! Tylko wcześniej odstawcie kawę…

Poważna teoria jest obiecująca. Dzieci mają kontakt z innymi dziećmi, w różnym wieku. Uczą się opiekować mniejszymi i rozwijają się dzięki starszym. W Domku mogą pobawić się zabawkami, pochlapać wodą, ale i spróbować trzymać się zasad i poczuć się bezpiecznie z mamą w zasięgu wzroku, ale jednak osobno. Dorośli mogą poznać kogoś ciekawego, porozmawiać z kimś z zupełnie innym spojrzeniem na wychowanie. A personel Domku to specjaliści- wychowawcy, psycholodzy, którzy służą rodzicom swoją wiedzą i doświadczeniem.

A tak praktycznie, to bardzo ciepłe, przyjazne miejsce, gdzie fajnie spędzić czas, odsapnąć chwilę podczas zwiedzania Krakowa czy wpadać regularnie, na spotkanie ze znajomymi. Polecamy!

Zielony Domek
Ulica św. Marka 21
pon. 10 -14
wt. 15 -19
śr. 10 -14 oraz 15 – 19
czw. 15 -19
piąt. 10 -14
Wejście do Zielonego Domku jest darmowe, można zostawić dowolny datek

Warto też polubić
Domek na facebooku

 ***

Dziękuję, że tu jesteś! Może zostaniesz jeszcze chwilkę?

Jeśli masz ochotę,

Dzięki!
Kasia

Marynarski weekend
24 kwietnia 2016
Wyjazd z dziećmi- o tym musisz pamiętać!
4 kwietnia 2018
Podróże inspirują
16 października 2014
Inline
Inline