Człowieczeństwo

Znowu znaleźli kolejnych w ciężarówce. Uchodźcy.Potopieni. Dzieci. No i bardzo dobrze. Nikt ich tu nie zapraszał, no nie? Nikt ich siłą na te łodzie nie powsadzał. Co, może mamy tu całą Afrykę zaprosić, oddać im nasze mieszkania i każdemu po 2 tysie na życie? Mało mamy naszych problemów? Chorych dzieci nie mamy, i ludzi bez pracy i bez mieszkań? W sumie to nawet dobrze się dzieje. Niech się topią, przynajmniej terroryści z nich nie wyrosną. Szkoda, że nie więcej. Szkoda, że ich tak mało do tej chłodni poupychali. Ciężarówka z mięsem. Tylko, że się popsuło. A niech płyną, mamy już dla nich komory gazowe. Przywitamy ich z otwartymi rękami.

Ale jak już musimy, jak już tu dotrą, to niech chociaż żyją respektują nasze wartości.*Naszą religię.* Jeśli dadzą radę te prymitywy i terroryści w ogóle ją zrozumieć.

W naszej cywilizowanej Europie panuje tolerancja, równość i braterstwo. Życie ludzkie to największa wartość, nawet to najbardziej bezbronne, nienarodzone. Każdy, chory, stary, niepełnosprawny ma prawo do godnego życia. Nasza religia*, *ta od *byłem przybyszem, a przyjęliście mnie, a bliźniego swego jak siebie samego, *nie mówiąc już o dobrym Samarytanine.

Ludzie, ja was proszę, ogarnijcie się. Bo niedługo mojej córce będę musiała otworzyć drzwi i puścić w świat. I codziennie jestem coraz bardziej przerażona. Zimno mi się robi ze strachu, jak pomyślę, gdzie ona ruszy. I nie, nie tego się boję, że będzie musiała nosić burkę, że ją zgwałcą uchodźcy – muzułmańscy terroryści, którzy przybyli po jej pracę, a nawet social. (Tak jak Pan Konrad i Pan Grant).

Przeraża mnie, że żyję wśród ludzi, którzy na widok martwego dziecka są w stanie powiedzieć „selekcja naturalna”, „mniej po socjal”, „szkoda, że tak mało”. I nie, to nie jest kwestia poglądów (!!). To jest po prostu brak człowieczeństwa. Bo jedyna normalna reakcja, to zatrzymać się na chwilę, ucałować swoje bezpieczne dziecko, podziękować za swój bezpieczny dom pochylić się z szacunkiem nad czyjąś niewyobrażalną tragedią. I nie wiem, kto, jeśli nie ludzie siedzi w swoich szczelnie odgrodzonych od świata domkach, ogląda telewizję, pożera popcorn pod ludzką tragedię i sączy jad, ale ciągle mam nadzieję, ze to jakiś wielki trolling, oszustwo i nieporozumienie.

 ***

Dziękuję, że tu jesteś! Może zostaniesz jeszcze chwilkę?

Jeśli masz ochotę,

Dzięki!
Kasia

Od grubasa do ultrasa, czyli jak przebiegłam Runmageddon
29 stycznia 2018
Wszystkie panie z internetu
11 grudnia 2014
blog parentingowy
Powiedziane #6
19 marca 2018
Inline
Inline