Share Week 2015, czyli co polecam rodzicielsko

Krótko i na temat. Akcja, którą rozkręca Andrzej Tucholski z bloga jestkultura.pl, szczegóły o TUTAJ. Polecamy 3 blogi. Tylko 3! No jak to? Długo myślałam, jaki klucz dobrać. Co Wam polecić. 3 blogi z tych, które czytam od lat? Z tych, których Autorki i Autorów najbardziej cenię? Te, które robią na mnie wrażenie? Może te nie parentingowe, dla odmiany? Co by Wam tu podrzucić?

Finalnie postanowiłam pokazać Wam 3 blogi rodzicielskie, które są nieocenioną bazą wiedzy. To tam uderzam w razie wątpliwości. I dla przyjemności oczywiście.

Zrzut ekranu 2015-03-21 o 11.25.00

Agnieszka Stein : Relacja i komunikacja  otwiera oczy. Dzięki Jej tekstom rodzicielstwo staje się tak proste, pełne luzu i harmonii jak tylko może być. Agnieszka nie moralizuje, nie objawia mądrości i nie podaje metod. Ale fascynująco opowiada o tym, dlaczego dziecko robi to, co robi i mówi nam hej, teraz wy sobie z tym poradźcie tak, jak waszej rodzinie najwygodniej. Słowem, daje narzędzie i pozytywnego kopa na drogę. A język, którym pisze, to dla mnie absolutny wzór komunikacji, pełnej szacunku i nie oceniającej tych po drugiej stronie rodzicielskiej barykady. Matki, uczcie się, ja staram się z całych sił!

mataja

Mataja.pl to 3 świetne dziewczyny,  3 matki, 3 mistrzynie pióra, 3 panie doktor, 2 położne, 2 doradczynie laktacyjne, jedna doradczyni chustonoszenia…. Tak naprawdę jest ich tylko 3 (ciężko w to uwierzyć). Ale jak widać baza wiedzy ogromna. I panie czynią z niej użytek, pisząc o rodzicielstwie na podstawie badań naukowych. Ale jak piszą! Przygotujcie popcorn i chusteczki bowiem zasmarkacie się ze śmiechu doszczętnie. Chociaż bywa też poważnie i refleksyjnie. Jeśli ich jeszcze nie znacie, zacznijcie od zbadania, dlaczego mężczyźni udają, że nie słyszą płaczu dzieci, a potem przeczytajcie WSZYSTKO.

Zrzut ekranu 2015-03-21 o 11.46.27

Koralowa Mama czyli Aleksandra. Jeden z pierwszych blogów o rodzicielstwie, który zaczęłam czytać. I czytam wiernie, każdy jeden wpis. Aleksandra to po prostu bardzo fajna babka, pełna pasji i mądra. Każdy jej felieton, bo chyba tak można nazwać jej wpisy, to porządna porcja wiedzy w lekkiej formie. Czasami jest ostro, kiedy coś ją poruszy. Ale zawsze piekielnie ciekawie. No i poleca naprawdę dobre książki.

A teraz wyzwanie dla Was, drodzy moi Czytelnicy i Czytelniczki. Będzie mi bardzo miło, jeśli w komentarzu pokażecie mi swoje trójki. Nieważne, jaki klucz, nieważne, czy o dzieciach, filmach, szydełkowaniu czy finansach osobistych. Pokażcie, co Was kręci. Dajcie nam odkryć nowe, wspaniałe miejsca w internecie!

Dziękuję***

Dziękuję, że tu jesteś! Może zostaniesz jeszcze chwilkę?

Jeśli masz ochotę,

Dzięki!
Kasia

Dobre książki i komplementy
15 lutego 2015
Inline
Inline