Instant

Nasze babcie to może miały ciężko. Z tymi dzieciorami do odchowania, z tym obejściem do ogarnięcia. Ale my to mamy luks.

My mamy XXI wiek i postęp techniczny. My mamy całe rzecze amerykańskich naukowców, którzy nie ustają w wysiłkach, żeby nam ułatwić życie. My to mamy macierzyństwo instant, nie trzeba wyrabiać ciasta, stać przy garach i czekać, wystarczy zalać wrzątkiem i gotowe.

No bo weźmy chociaż takie suplementy. Dodatki. Nasze babki to mogły co najwyżej dodatkowo szmatą po tyłku przejechać jak już im ręce i cycki opadły z rozpaczy. A my możemy wybierać jak w sklepie z cukierkami. O, właśnie! Możemy zadbać o dietę dziecka. Wiecie, jakie to trudne przy niejadku? Ale koniec z wciskaniem na siłę szpinaku. Dziś mamy cukierki, żelki i lizaki z witaminami. Dziecko wcina z przyjemnością i jeszcze samo się doprasza. Do szkoły kanapek nie trzeba robić, bo można kupić mleczną po drodze. Kanapkę taką, z mlekiem i miodem, samo zdrowie. Po szkole dziecko powita zapach domowej zupy jak u babci, z torebki. Jakby nie za bardzo chciało ją zjeść, to można podać syropek na apetyt. A jakby się potomek za bardzo przyzwyczaił do tych słodkości, to są świetne cukierki, które obniżają apetyt na słodycze.

Czy to nie genialne? Ile to zaoszczędzonego czasu, ile nerwów, ile energii. Ile wysiłku zaoszczędzono nam, rodzicom. Nie trzeba wieczorem dziecka wyciszać, usypiać godzinami. Syropek utuli do snu. Nie trzeba zaszczepiać dobrych nawyków, wszystko to załatwi garść tabletek. Nie, nie tabletek, nikt przecież nie faszeruje dziecka lekami! Suplementów, żelek, cukierków, słodkich ziołowych specyfików.

I tak nowoczesne dziecko rośnie i wspaniale odnajduje się w naszym pięknym świecie dorosłych. Gdzie suplementy nadal są nieocenioną pomocą w życiu instant. Gdzie palenie rzucą za nas plasterki. Gdzie nie musisz się ruszać, bo tabletki i kremy spalą tłuszcz. I nie musisz sobie odmawiać, bo dzięki tabletkom zjedzone kalorie nie przyswoją się a wątroba odetchnie. Wieczorem tabletka hormonem snu delikatnie uśpi i zapewni zdrowy, regenerujący sen. A rano napój obudzi twoje ciało i umysł. Ból? Teraz kapsułki działają tak szybko, że przestaniesz go czuć 5 minut przed zażyciem lekarstwa. Mamy nawet przeróżne proszki, płyny i drażetki na smutek.

Zanim nasze dzieci dorosną, zapewne wszystko w ich życiu będzie mogło już być instant.***

Dziękuję, że tu jesteś! Może zostaniesz jeszcze chwilkę?

Jeśli masz ochotę,

Dzięki!
Kasia

Pluszowa ciocia
22 września 2015
Droga na szczyt
6 lutego 2015
Od grubasa do ultrasa, czyli jak przebiegłam Runmageddon
29 stycznia 2018
Inline
Inline