9 miejsc na wycieczkę z dziećmi w Wieliczce (część 1)

Przydał Wam się wpis o Krakowie. Fajnie! A my aktualnie w Krakowie mało co bywamy, bo Wieliczka nas pochłonęła. Robi robotę. Jeśli mieszkacie w Krakowie, polecam złapać z Galerii Krakowskiej szybki pociąg i w 20 minut jesteście! I macie dzień z głowy! Jeśli jesteście z szerokiego świata, też zapraszam. A jeśli jesteście z Wieliczki, to może odkryjecie coś nowego.

Wieliczka Park

Jeśli wysiądziecie na tym przystanku, możecie pobiegać po klimatycznej hali odnowionego dworca i utknąć na trochę na drewnianym zabawkowym pociągu. Nic wielkiego, ale dzieci to kochają.

dworzec w Wieliczce
fot. wieliczkacity.pl

Arena Lekkotletycza

Z jednej strony dworca- arena lekkoatletyczna. Można pobiegać, poszaleć, pojeździć na rowerze, obejść ją dookoła przedzierając się przez górki, doliny i lasy i całkowicie się przy tym ubłocić. Jest mini siłownia na świeżym powietrzu i rury do street workoutu, które w połączniu z piaskiem, górką i oponami tworzą idealne miejsce do zabawy.

 

Park Mickiewicza

Zielono, przyjemnie. W pakiecie plac zabaw, zaraz obok niego siłownia na wolnym powietrzu, jeszcze jedna dalej, staw z kaczkami (pamiętajcie, żeby nie karmić ich chlebem tylko ziarnem), obok boiska budka z lodami, sokami, frytkami, trampolina i leżaczki. W parku można trafić na fajne wydarzenia, typu piknik montessori albo bieg dla dzieci z przeszkodami.

plac zabaw wieliczka
fot. wieliczkacity.pl

Solne Miasto

Poza oczywistymi zaletami, jak basen, fitness itp, nieoceniony skarb dla rodzin z dziećmi. Jest tuż obok parku, można zakończyć spacer szalonym bieganiem dookoła fontanny. W środku łazienki (wiadkomo!), małe kulkowo w razie deszczu, bistro, gdzie można zjeść naprawdę dobre jedzenie, od obiadów, po frytki i lody i KAWĘ!! Często w Solnym fajne eventy, można śledzić fanpage i trafić na jakieś atrakcje.

 

Food Truck Garaż 

Obok Solnego powoli buduje się park Food Trucków. Obiecali plac zabaw i wypasioną miejscówkę. Na razie jest dość … surowo 😉 Ale dajmy im szansę. No bo co to za wycieczka bez frytek, lodów i bólu brzucha w samochodzie? Najlepsze wspomnienia!

 

food truck wieliczka
fot. facebook

 

Trakt Solny

Z Parku Mickiewicza do możecie przejść do sąsiedniego Parku św. Kingi (o tamtejszych atrakcjach we wpisie nr 2), albo Traktem Solnym przespacerować się do centrum Wieliczki. Czasami można tu złapać wesołe miasteczko. Jak przyjedzie, dam znać! Generalnie trakt jest fajny, bo można bezpiecznie za pomocą hulajnogi czy biegówki dotrzeć do dworca PKP, PKS, placu zabaw przy podstawówce nr 2 oraz zagłębia kawiarni i restauracji.

 

Miasteczko Rowerowe

Jeśli jesteście z tych, co zawsze mają przy sobie rolki i biegówkę, to tam musicie iść koniecznie. Ulice, przejścia dla pieszych, sygnalizacja świetlna, tory, tunel- wszystko jest.  Jeśli nie, zahaczcie o fajny plac zabaw ze ścianką wspinaczkową. Dojdziecie pieszo z parku, ale jest jeden trudny odcinek- beznadziejne skrzyżowanie bez chodnika. Podobno robi się, i do tego ścieżka rowerowa. Czekam!

 

fot. wieliczkacity.pl

Park Grabówki

Z miasteczka rowerowego niedaleko już parku na Grabówkach. Wypatrujcie posterunku Policji, tam skręćcie w prawo w las i zaraz znajdziecie się na leśnym parkingu. Stamtąd chwila spaceru w urokliwych okolicznościach przyrody i już jest, enklawa w mieście. Las, boiska, plac zabaw, staw (polecam obejść dookoła, masa atrakcji typu powalone pnie, zmurszałe deski mostków, żaby i raki, dzieciaki to kochają). Można puścić dzieci na trawę i piknikować. Można też skorzystać z ekstremalnej atrakcji, bo właśnie tu znajdziecie…

 

Park Linowy Xtreme Park 

W środku lasu wśród drzew- park linowy. Jest trasa dla młodszych dzieci (Dziulka jako pięciolatka przeszła razem z tatą) i trasa dla dużych i dorosłych. I duża i mała kończy się spektakularną tyrolką. Do tego strefa relaksu z hamaczkami. Polecam, bo park wymiata! W kwietniu otwarte w soboty i niedziele 10-19, w razie wątpliwości pogodowych polecam po prostu do nich zadzwonić, miłe i pomocne z nich ziomki: 600 309 509

 

To pierwsze 8 miejsc na wycieczkę, kierunek trochę przewrotny, bo bez oczywistej Kopalni.

W drugiej części pojawią się kolejne miejscówki. Jeśli macie jakieś fajne, ulubione miejsca w Wieliczce albo pomysły na jednodniowe wypady z dzieciakami, dajcie znać w komentarzu!

 

 

 

 ***

Dziękuję, że tu jesteś! Może zostaniesz jeszcze chwilkę?

Jeśli masz ochotę,

Dzięki!
Kasia

Wyjazd z dziećmi- o tym musisz pamiętać!
4 kwietnia 2018
Runmageddon Kids – ekstremalny plac zabaw
3 września 2016
Marynarski weekend
24 kwietnia 2016
Inline
Inline