15 miejsc do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicach

Umówmy się, buszowanie po mieście zimą, z małymi dziećmi to katorga. Przynajmniej z moimi. Ja wiem, że ludzie z niemowlakami zwiedzają świat. I ja wiem, że rodzice prowadzą bujne życie. Widziałam w internecie. My się raz wybraliśmy do papugarni i to był koszmar! Dlatego zaszyliśmy się w domu na kilka miesięcy, ale teraz wychodzimy z ukrycia. Bladzi, wygłodniali ruchu, życia, wrażeń. W rozsądnej odległości od domu (dzieci wymiotują!), z przewijakiem i ciepłą kawą. A że spontaniczne wyjścia jakoś nam średnio wychodzą, zrobiłam sobie ściągawkę, co chcę tej wiosny zaliczyć. Korzystajcie śmiało!

Mini Świat

Wewnętrzny plac zabaw w formie mini miasteczka, ze strefą dla maluchów i oczywiście kawiarnią dla rodziców.

www.miniswiat.pl

 

Archeologiczny ogród zabaw

Jeden z najciekawszych placów zabaw w Krakowie, nawiązujący do zbiorów Muzeum Archeologicznego- Plantuś. Projekt Pracowni k. (znacie Nieplac Zabaw?), jeszcze nie miałam okazji zobaczyć na żywo i nie mogę się doczekać!

PHOTO KRZYSZTOF KALINOWSKI
LOVEKRAKOW.PL
KRAKOW

 

Plac zabaw w Michałowicach

Kolejny plac zabaw od Pracowni k., w pobliskich Michałowicach. 20 minut od Krakowa, mamy tam swoich ludzi! Wygląda niesamowicie! Nie wiem, co jeszcze ciekawego w Michałowicach można przy okazji pozwiedzać. Halo, Michałowice, czytacie? Dajcie namiary w komentarzu 🙂

z dziećmi w krakowie
www.pracowniak.pl

 

Plac zabaw na Prawdzie

Pracownia k. pisze tak: “jest więc morze ze statkiem i z amonitami do siedzenia, jest wiklinowy labirynt, są lampki solarne między drzewami, które w nocy emitują delikatne, tajemnicze światło, są nawet słupki graniczne i punkt poboru cła, czyli domek do zabawy z lunetą.” Zaraz obok Michałowic. Chcę to zobaczyć!

pracowniak.pl

 

Piknik Krakowski

Już w czerwcu wracają pikniki! Co weekend w krakowskich parkach jedzonko, atrakcje dla dzieci i dorosłych, warsztaty chustowe, sporty, pokazy… Sprawdzajcie na ich facebooku co szykują i pakujcie koc. Strasznie fajna sprawa.

kraków z dziećmi
piknikkrakowski.pl

 

Ogród Doświadczeń

Czyli Plenerowy Oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej. Tutaj to można poszaleć z nauką! A do tego żyroskop, pokazy doświadczeń i warsztaty.

kraków z dziećmi
ogroddoswiadczen.pl

 

Zamek w Dobczycach i Kuter Port

Świetnie wspominam naszą wycieczkę do zamku w Dobczycach. 40 minut od Krakowa czekają piękne widoki, fajny skansen i dużo skał do zabawy. A potem 15 minut samochodem i można wpaść do Kuter Portu w Nieznanowicach na obiad i kawę, marynarski plac zabaw i plażowanie.

kuterport.pl

 

Zielony Domek

Przy okazji wizyty na krakowskim Rynku pozycja obowiązkowa. Żeby odsapnąć, nakarmić się w spokoju, pobyć z dziećmi i innymi rodzicami. To naprawdę cudne, bardzo przyjemne i przyjazne miejsce, gdzie pracują cudowne osoby. Warto!

ikea.pl

 

Dzikie Planty 

Plac zabaw przy ul. Gertrudy, przy hotelu Royal. Tutaj spotkacie ślimaki-karuzele, puchacze-kiwaki, sowy-zabawki optyczne, stonogę-równoważnia, robaki-huśtawki. Do odpoczynku służą ławki- grzyby. Czy to nie jest przefajne?

jakabe.pl

 

Teatr Groteska

Pasowałoby znowu w tym sezonie wybrać się do teatru! Groteska jest rewelacyjna.

polskieradio.pl

 

Fun Climb

Dziulka mówi, że jej najbardziej magiczne chwile to wspinanie. Dla relaksu włazi na kilkumetrową linę. Boso i w sukienusi. Nie wiem, czy jej taki Fun Climb nie przerazi, ale warto spróbować.

funclimb.pl

 

Tężnia w Wieliczce

Wieliczka zasługuje na osobny wpis, bo masa tu fajnych rzeczy dla dzieci. Ale tężnia to po krakowskim smogu punkt obowiązkowy na wiosenny rozruch.

kopalnia.pl

 

Park w Racławicach (Janowiczki)

Godzina podróży może Was zaprowadzić w cudowne miejsce, miejsce z innego świata. A czytelnicy z Miechowa, Was tam widzę musowo! W Racławicach dookoła Kopca Kościuszki powstał piękny park. Alejki, ogród, miejsce do grillowania i na ognisko, altanki. Drewniany plac zabaw, ścieżka bosych stóp, ścieżka zdrowia, rzeczka, łąka las. No i kopiec do wspinania. Uff. Czego chcieć więcej? Do całodziennego piknikowania. Ewentualnie obiad w Hotelu Dosłońce albo Karczmie Siedlisko, gdzie jest dobre jedzenie, plac zabaw, staw i mnóstwo zieleni. Można puścić dzieci wolno i siąść przy kawie i wielkiej szarlotce.

 

Runmageddon Kids 

Dziulkowska biegła, ja też biegłam, może i Waszym maluchom się spodoba? Na pewno, zwłaszcza błotna zjeżdżalnia i liny! Albo Wam? Super fajna zabawa, a 25.08. 2018 Runmageddon przyjedzie pod same drzwi, czyli do Krakowa! Rok temu był w Kryspinowie i było mokro i świetnie!

runmageddon.pl

Spartan Race Kids

19 maja szykuje się też Spartan. W wersji dla dzieci mogą już biec przedszkolaki z rodzicem do pomocy. Może by tak stworzyć drużynę? Zaszalejcie!

 ***

Dziękuję, że tu jesteś! Może zostaniesz jeszcze chwilkę?

Jeśli masz ochotę,

Dzięki!
Kasia

Starszaki, czyli jest Robótka do zrobienia
23 listopada 2014
Czego nie da ci Rodzicielstwo Bliskości
25 listopada 2015
Czas nazwać wroga
15 listopada 2014
Inline
Inline