15 miejsc do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicach

Umówmy się, buszowanie po mieście zimą, z małymi dziećmi to katorga. Przynajmniej z moimi. Ja wiem, że ludzie z niemowlakami zwiedzają świat. I ja wiem, że rodzice prowadzą bujne życie. Widziałam w internecie. My się raz wybraliśmy do papugarni i to był koszmar! Dlatego zaszyliśmy się w domu na kilka miesięcy, ale teraz wychodzimy z ukrycia. Bladzi, wygłodniali ruchu, życia, wrażeń. W rozsądnej odległości od domu (dzieci wymiotują!), z przewijakiem i ciepłą kawą. A że spontaniczne wyjścia jakoś nam średnio wychodzą, zrobiłam sobie ściągawkę, co chcę tej wiosny zaliczyć. Korzystajcie śmiało!

Mini Świat

Wewnętrzny plac zabaw w formie mini miasteczka, ze strefą dla maluchów i oczywiście kawiarnią dla rodziców.

www.miniswiat.pl

 

Archeologiczny ogród zabaw

Jeden z najciekawszych placów zabaw w Krakowie, nawiązujący do zbiorów Muzeum Archeologicznego- Plantuś. Projekt Pracowni k. (znacie Nieplac Zabaw?), jeszcze nie miałam okazji zobaczyć na żywo i nie mogę się doczekać!

PHOTO KRZYSZTOF KALINOWSKI
LOVEKRAKOW.PL
KRAKOW

 

Plac zabaw w Michałowicach

Kolejny plac zabaw od Pracowni k., w pobliskich Michałowicach. 20 minut od Krakowa, mamy tam swoich ludzi! Wygląda niesamowicie! Nie wiem, co jeszcze ciekawego w Michałowicach można przy okazji pozwiedzać. Halo, Michałowice, czytacie? Dajcie namiary w komentarzu 🙂

z dziećmi w krakowie
www.pracowniak.pl

 

Plac zabaw na Prawdzie

Pracownia k. pisze tak: “jest więc morze ze statkiem i z amonitami do siedzenia, jest wiklinowy labirynt, są lampki solarne między drzewami, które w nocy emitują delikatne, tajemnicze światło, są nawet słupki graniczne i punkt poboru cła, czyli domek do zabawy z lunetą.” Zaraz obok Michałowic. Chcę to zobaczyć!

pracowniak.pl

 

Piknik Krakowski

Już w czerwcu wracają pikniki! Co weekend w krakowskich parkach jedzonko, atrakcje dla dzieci i dorosłych, warsztaty chustowe, sporty, pokazy… Sprawdzajcie na ich facebooku co szykują i pakujcie koc. Strasznie fajna sprawa.

kraków z dziećmi
piknikkrakowski.pl

 

Ogród Doświadczeń

Czyli Plenerowy Oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej. Tutaj to można poszaleć z nauką! A do tego żyroskop, pokazy doświadczeń i warsztaty.

kraków z dziećmi
ogroddoswiadczen.pl

 

Zamek w Dobczycach i Kuter Port

Świetnie wspominam naszą wycieczkę do zamku w Dobczycach. 40 minut od Krakowa czekają piękne widoki, fajny skansen i dużo skał do zabawy. A potem 15 minut samochodem i można wpaść do Kuter Portu w Nieznanowicach na obiad i kawę, marynarski plac zabaw i plażowanie.

kuterport.pl

 

Zielony Domek

Przy okazji wizyty na krakowskim Rynku pozycja obowiązkowa. Żeby odsapnąć, nakarmić się w spokoju, pobyć z dziećmi i innymi rodzicami. To naprawdę cudne, bardzo przyjemne i przyjazne miejsce, gdzie pracują cudowne osoby. Warto!

ikea.pl

 

Dzikie Planty 

Plac zabaw przy ul. Gertrudy, przy hotelu Royal. Tutaj spotkacie ślimaki-karuzele, puchacze-kiwaki, sowy-zabawki optyczne, stonogę-równoważnia, robaki-huśtawki. Do odpoczynku służą ławki- grzyby. Czy to nie jest przefajne?

jakabe.pl

 

Teatr Groteska

Pasowałoby znowu w tym sezonie wybrać się do teatru! Groteska jest rewelacyjna.

polskieradio.pl

 

Fun Climb

Dziulka mówi, że jej najbardziej magiczne chwile to wspinanie. Dla relaksu włazi na kilkumetrową linę. Boso i w sukienusi. Nie wiem, czy jej taki Fun Climb nie przerazi, ale warto spróbować.

funclimb.pl

 

Tężnia w Wieliczce

Wieliczka zasługuje na osobny wpis, bo masa tu fajnych rzeczy dla dzieci. Ale tężnia to po krakowskim smogu punkt obowiązkowy na wiosenny rozruch. (Część pierwsza o Wieliczce TU)

kopalnia.pl

 

Park w Racławicach (Janowiczki)

Godzina podróży może Was zaprowadzić w cudowne miejsce, miejsce z innego świata. A czytelnicy z Miechowa, Was tam widzę musowo! W Racławicach dookoła Kopca Kościuszki powstał piękny park. Alejki, ogród, miejsce do grillowania i na ognisko, altanki. Drewniany plac zabaw, ścieżka bosych stóp, ścieżka zdrowia, rzeczka, łąka las. No i kopiec do wspinania. Uff. Czego chcieć więcej? Do całodziennego piknikowania. Ewentualnie obiad w Hotelu Dosłońce albo Karczmie Siedlisko, gdzie jest dobre jedzenie, plac zabaw, staw i mnóstwo zieleni. Można puścić dzieci wolno i siąść przy kawie i wielkiej szarlotce.

 

Runmageddon Kids 

Dziulkowska biegła, ja też biegłam, może i Waszym maluchom się spodoba? Na pewno, zwłaszcza błotna zjeżdżalnia i liny! Albo Wam? Super fajna zabawa, a 25.08. 2018 Runmageddon przyjedzie pod same drzwi, czyli do Krakowa! Rok temu był w Kryspinowie i było mokro i świetnie!

runmageddon.pl

Spartan Race Kids

19 maja szykuje się też Spartan. W wersji dla dzieci mogą już biec przedszkolaki z rodzicem do pomocy. Może by tak stworzyć drużynę? Zaszalejcie!

 ***

Dziękuję, że tu jesteś! Może zostaniesz jeszcze chwilkę?

Jeśli masz ochotę,

Dzięki!
Kasia

Zielony Domek – nie przegap w Krakowie!
12 marca 2016
Runmageddon Kids – ekstremalny plac zabaw
3 września 2016
Wyjazd z dziećmi- o tym musisz pamiętać!
4 kwietnia 2018
Inline
Inline